Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski Pani Sylwii Tuliszki – Lipiec.

5 grudnia 2017

Beznazwy-1

Sylwia Tuliszka – Lipiec pochodzi z Poznania. Początki jej twórczości sięgają wczesnej młodości, bo pierwsze utwory powstają już pod koniec szkoły podstawowej. Właśnie wtedy
i również w szkole średniej zyskują uznanie uczących autorkę polonistów. Poetka jest namawiana do przedstawiania swojej twórczości w środowisku szkolnym
i lokalnym. Dopiero jednak w życiu dorosłym i to za namową koleżanki z pracy – również polonistki – wysyła swój wiersz pt. „Próbuję powiedzieć, że cię kocham” na konkurs do warszawskiej gazety „Najwyższy czas”, w której utwór zdobywa tytuł „wiersza miesiąca”. Nieco później spotyka autorkę wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie  „Beatus qui amat” – „Szczęśliwy, kto kocha”, po którym publikuje swoją lirykę  w antologii pod tym samym tytułem. Następnie wybrane utwory znajdują swoje miejsce w almanachu biograficznym „Księga Poetów – Księga Przyjaciół”. Obydwa współautorskie tomiki to dzieła Oficyny Wydawniczej „MAK” ze Szczecina. Autorski tomik pt. „Odkrywanie siebie”, a którego dotyczy wieczór autorski, powstaje dopiero po 20 latach i to już w Gliwicach. Jest zbiorem wierszy wybranych z całego okresu życia i rozpoczyna nowy etap twórczy w życiu autorki. Twórczość poetki spotyka się z miłym przyjęciem wielu środowisk i ludzi różnych zawodów, nawet Ambasadora RP w Słowacji. Z 500 nakładu na dzień dzisiejszy zostaje  już tylko niecałe 200 sztuk. Ponad 300 egzemplarzy zostaje rozprowadzonych w kraju i poza jego granicami.

Obecnie planowany jest piąty wieczór autorski –
– w „Piwnicy pod Belframi” na ul. Bankowej 10 w Gliwicach. Odbędzie się on dnia 07.12.2017r. o godzinie 17.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.