Zapraszamy na szkolenie-Wprowadzanie RODO w jednostkach organizacyjnych Miasta Gliwice. Audyt ochrony danych

30 kwietnia 2018

Szanowni Państwo!

Centrum Kształcenia Nauczycieli przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gliwicach ogłasza zapisy na szkolenie: „Wprowadzanie RODO w jednostkach organizacyjnych Miasta Gliwice. Audyt ochrony danych”.

Szkolenie skierowane jest do osób, które będą pełnić funkcję Inspektora Ochrony Danych w gliwickich jednostkach.

Miejsce i termin szkolenia: 22-23 maja 2018r.  Ustroń, Dom Wypoczynkowy „Nauczyciel”

Program:

22.05.2018r.

7.45 Wyjazd Autokarem z Placu Piastów , ul. Na Piasku

10.00 – 13.00 Sala Wykładowa w D.W. Nauczyciel

– Audyt ochrony danych osobowych w kontekście przepisów ustawowych, RODO oraz norm.

– Warsztaty audytowe: przygotowanie harmonogramów audytów, przygotowanie pytań, analiza sytuacji audytowych, praktyczne wskazówki, raport
z audytu.

Prowadzący: Bartłomiej Czauderna Volvox Consulting

13.30 –  Obiad

1. Zasady stosowania RODO

2. Wdrożenie RODO – pierwsze kroki

3. Procedury bezpieczeństwa ochrony danych osobowych i ich przestrzeganie

4. Nowa dokumentacja związana z przetwarzaniem danych

5. Inspektor ochrony danych: obowiązek wyznaczenia IOD, wymagania i obowiązki IOD,

Prowadzący: Anna Pielok – Administrator Bezpieczeństwa Informacji w Szkole Podstawowej nr 28 w Gliwicach

20.00 Kolacja

23.05.2018r.

8.00 Śniadanie

9.00 Warsztaty i konsultacje. Zagadnienia praktyczne.

– Przedstawienie i omówienia jednolitych procedur i wzorów dokumentów niezbędnych do wdrożenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w jednostkach samorządowych Miasta Gliwice, takich jak: analiza ryzyka, rejestr czynności przetwarzania, rejestr kategorii przetwarzania oraz polityka bezpieczeństwa, przygotowanych przez zespół koordynatorów ABI. Przekazanie praktycznych wskazówek, które ułatwią profesjonalne i bezpieczne realizowanie zadań należących do ABI/ADO.

– Analiza procedur wypracowanych w placówkach (prosimy o zabranie własnych dokumentów)

13.00 Obiad

14.00 Powrót

Koszt szkolenia: 430 zł od osoby.

Zasady zgłoszenia oraz płatność:

1. Skan wypełnionej karty zgłoszenia (do pobrania tutaj) wysłany na e-mail: [email protected] w nieprzekraczającym terminie 11.05.2018.
  2. Płatność po szkoleniu na podstawie wystawionej faktury.