” Nauczyciel musi być wolnym czlowiekiem…” Pani Wanda Traczyk-Stawska – uroczystość 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2 sierpnia 2023

Koleżanki i Koledzy

W 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypominamy słowa pani Wandy Traczyk-Stawskiej, Przyjaciela Szkoły 2022: Nauczyciel musi być człowiekiem wolnym! Wystąpienie podczas Gali konkursu Nauczyciel Roku:

(147) Wanda Traczyk-Stawska, Przyjaciel Szkoły 2022: Nauczyciel musi być człowiekiem wolnym! – YouTube

Wielką przyjemnością było przyjść tu teraz do was. I zobaczyć, że nie muszę się bać, że jak umrę, to Polska będzie miała słabe szkoły, bo nie będzie miał kto…

Przypominam, iż Okręg Śląski ZNP uhonorował Panią Wandę Traczyk – Stawską nagrodą IKARza szczególne dokonania w pracy oświatowej i wychowawczej, której nieprzeciętne wartości, świadczą o profesjonalizmie i etycew działaniach na rzecz wychowania w tolerancji i pokoju oraz stanowią inspirację dla młodego pokolenia.

Polecamy także tekst dr Piotra Wierzbickiego, ZNP Kraków-Śródmieście – „Historia w murach zapisana. Powstanie Warszawskie z perspektywy ulicy Juliana Smulikowskiego” (artykuł w Głosie Nauczycielskim nr 31-32 z 2-9 sierpnia br.):

Historia w murach zapisana. Powstanie Warszawskie z perspektywy ulicy Juliana Smulikowskiego – Głos Nauczycielski (glos.pl)

Za Magdaleną Kaszulanis

Jadwiga Aleksandra Rezler