Oddział ZNP w Gliwicach pomaga Ukrainie

11 kwietnia 2022

Moi drodzy!

Trwa wojna na Ukrainie. Jest to czas kiedy nie tylko Ukrainie, ale całej Europie odebrano pokój. Wojna jest temat rozmów w rodzinach, pracy, mediach społecznościowych. Wojna zmienia życie milionów ludzi każdego dnia. Wielu Polaków w różny sposób pomaga sąsiadowi z za wschodniej granicy. Jesteśmy świadomi, że każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Udowadniamy, że nie jesteśmy obojętni , potrafimy się dzielić,
a to naprawdę ogromna wartość. Zdajemy egzamin z człowieczeństwa.

Pomagają dzieci i dorośli, pomagamy wszyscy. Słowo „pomoc” jest nr 1 w przestrzeni publicznej.

Poruszenie naszych serc jest ogromne.

My też nie jesteśmy bierni wobec tragedii na Ukrainie.

W pomoc włączyło się wielu członków naszego Oddziału zbierając dary, organizując mieszkania, zajęcia dla dzieci i dorosłych, pomagając w aklimatyzowaniu się w naszych Gliwicach.

W naszej siedzibie na Bankowej 10 zbieramy żywność o przedłużonym terminie spożycia
i środki czystości. Zebrane rzeczy przekazaliśmy już na Ukrainę oraz na bieżąco dla potrzebujących, którzy przybyli i zamieszkali w Gliwicach.

Zbiórka trwa nadal.

Wasze ogromne serca, dobroć z nich płynąca i chęć niesienia pomocy przewijały się w wielu rozmowach bezpośrednich i telefonicznych.

Zawsze padała propozycja rezygnacji z upominków z okazji Świat Wielkiej Nocy na rzecz zakupu czegoś potrzebnego dla walczącej Ukrainy.

Moi Drodzy

dziękuję za te szlachetne, płynące z potrzeby pomagania słowa.

Czuję się w obowiązku poinformowania, iż tak się stało. Zrezygnowaliśmy z upominków dla członków naszego Oddziału i decyzją Zarządu Oddziału zostały zakupione opaski uciskowe dla żołnierzy. Opaski przekażemy do Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach, które wyśle je na Ukrainę.

To jest dar od wszystkich członków Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gliwicach dla żołnierzy broniących wolności Ukrainy. Dziękuję.

Niech żyje niepodległa Ukraina, niech żyje Europa wolnych obywateli i obywatelek!

Święta Wielkanocne tuż, tuż.

Te święta przyjdzie nam przeżyć we wciąż niespokojnym czasie, w cieniu trwającej od dwóch lat pandemii i wojny na Ukrainie.

Niech czas świąteczny będzie czasem wytchnienia od trudów dnia codziennego i czasem głębokiej radości i wdzięczności za to, że możemy być razem i wokół siebie mamy najbliższych. Życzę zdrowia i nadziei na dobro dla ludzkości.

Z wyrazami głębokiego szacunki i uznania

Małgorzata Popińska

Prezes Oddziału ZNP w Gliwicach