Pogotowie Protestacyjne – PILNE! 26.09.2022

26 września 2022

NAUCZYCIELU, NIE SPONSORUJ SWOJEGO WARSZTATU PRACY!

Koleżanki i Koledzy I.

1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś, 26 września 2022 r., w ramach trwającego Pogotowia Protestacyjnego, rozpoczynamy akcję NAUCZYCIELU, NIE SPONSORUJ SWOJEGO WARSZTATU PRACY! W interesie wszystkich nauczycieli jest to, aby w akcji wzięło udział jak najwięcej osób. Dajcie przykład innym nauczycielom – również niezrzeszonym lub członkom innych związków zawodowych. Zaapelujcie do Waszych Koleżanek i Kolegów, aby chociaż przez tydzień nie dokładali do edukacji. Jeśli dużo osób włączy się do akcji, uświadomimy sobie oraz rodzicom i społeczeństwu, jak wiele musimy dokładać do swojego warsztatu pracy, żeby edukować uczniów na odpowiednim poziomie.

Zatem proszę o wydrukowanie i wywieszenie w miejscach do tego przeznaczonych załączonych plakatów.

I ruszamy z akcją. Nie używamy prywatnych telefonów, nie drukujemy na własnych drukarkach, nie kupujemy papieru czy innych potrzebnych w nauczaniu przedmiotów, etc. Koleżanki i Koledzy.Proszę o przekazywanie na adres [email protected] informacji o zasięgu akcji i ilości placówek, w których się on odbywa.

Jeśli macie taką możliwość, to również proszę podać liczbę nauczycieli biorących udział w tej akcji. Czekamy na ww. wiadomość pierwszego dnia i w kolejnych, jeśli coś się zmieni.

1. Proszę, zachęćcie nauczycieli do notowania wydatków na wzbogacanie warsztatu pracy w bieżącym roku szkolnym lub jego części – np. zakup sprzętu komputerowego, drukarki, tusz, papier,  nagrody, materiały dekoracyjne, farby d…, przewóz uczniów własnym samochodem na konkurs, zawody…,. Chcemy zbadać, jaka kwota z tym związana uszczupla Wasze dochody.  Nauczyciele zakładają zeszyty, w których notują swoje wydatki wpisując następujące dane: – data – co kupiłam/kupiłem  – jaką kwotę wydałam/ wydałem

– uwaga NOTUJEMY KAŻDĄ KWOTĘ, nawet najmniejszą!

1. W okresie trwania akcji przeprowadzimy ankietę, badając zakres i wielkość naszego „sponsoringu”. Ankieta zostanie przesłana w kolejnej wiadomości.