Strajk: dzień ósmy. Konferencja prasowa

15 kwietnia 2019

– Nie przyjmujemy jako argumentu stwierdzenia, że budżet państwa to, co miał dać, to już dał – mówił w poniedziałek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Ponawiając postulaty związkowców dotyczących podwyżek dla nauczycieli, szef ZNP mówił, że “Wielki Tydzień wymaga od pana premiera wielkich decyzji”. Zapowiedział, że Związek Nauczycielstwa Polskiego weźmie udział w obradach okrągłego stołu, który zaproponował Mateusz Morawiecki.

Prezes ZNP przypomniał, że strajk trwa od 8 kwietnia. – Wiemy, że ten kolejny tydzień będzie bardzo ciężki, ale protestujemy, bo wierzymy, że polska szkoła może być lepsza – powiedział.

Przypomniał, że w piątek, 12 kwietnia br. Prezydium ZG ZNP opowiedziało się za kontynuowaniem strajku. – Nasz protest trwa nadal w związku z niespełnieniem naszych postulatów przez stronę rządową. A także z powodu niedostrzegania problemów polskiej szkoły oraz lekceważenia i obrażania naszej grupy zawodowej – powiedział.

Polecamy relację TVN24 TUTAJ.

Transmisję online z konferencji można obejrzeć na profilu ZNP na Facebooku, polecamy!