Wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego od 8 lipca

12 lipca 2019

Napłynęło ponad 30 tys. wniosków z prośbą o pomoc materialną w związku z utraconymi dochodami z powodu uczestnictwa w kwietniowym strajku.

Społeczny Komitet “Wspieram Nauczycieli” zdecydował, że kwota wypłacana strajkującym wyniesie 500 zł (brutto).

Pierwsze wypłaty ze społecznego funduszu strajkowego dla nauczycieli i nauczycielek oraz innych pracowników oświaty, którzy mają dochody poniżej 1000 zł brutto na osobę w rodzinie rozpoczną się 8 lipca 2019 r.

Wnioskujący/wnioskująca otrzyma zapomogę, jeśli:

– dochód na osobę mieści się w tej kwocie,

– wniosek spełnił kryteria formalne i zostały podane wszystkie wymagane informacje jak np. dochód,

– wniosek został podpisany, a osoba wyraziła zgodę na przetwarzanie danych.

Społeczny Komitet zdecydował, że kolejno pieniądze dostaną osoby z dochodem do 1500 zł, 2000 zł itd. dopóki starczy pieniędzy. Na koncie “Wspieram nauczycieli” jest 8 605 911 zł (stan na 1 lipca 2019).

Zgodnie z regulaminem, pomoc otrzymają nauczyciele i nauczycielki, a także inne osoby zatrudnione w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych, które:

Przelewy są realizowane a to trwa (tylko bank może wykonać setki przelewów jednego dnia).

Wnioski, które nie spełniły kryteriów formalnych zostały odrzucone. Najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku ze względów formalnych to: brak podanej informacji o dochodzie, brak podpisu pod udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, brak informacji o liczbie dni strajku lub czas trwania strajku krótszy niż 9 dni; brak potwierdzenia, że w dniu przystąpienia do strajku nie było się członkiem związku, przesłanie wniosku do Warszawy z pominięciem oddziału ZNP.